חיפוש

איך מתקינים מזגן נייד - טיפים להתקנת מזגן נייד

כמו כל מכשיר חדש שאתם מביאים לביתכם, גם מזגנים נידיים דורשים זמן הסתגלות קצר, בנוסף לניקוי ולתחזוקה הסטנדרטיים, כדי להבטיח שהוא פועל במלוא הפוטנציאל שלו. לא משנה איפה אתם מתקינים אותו, או באיזו תדירות אתם משתמשים בו, הכרת המזגן שלכם ואיך הוא עובד בכל חדר בו תציבו אותו, תעזור לכם להפיק את המירב ממנו.  כדי לעזור לכם ללמוד כיצד להשתמש במזגן הנייד שלכם, הכנו עבורכם רשימת טיפים שנועדו לסייע לכם להגביר את היעילות, אריכות הימים ויכולת הקירור הכללית:

התקנה אסטרטגית

כן, לא רק התקנת מזגן מיני מרכזי דורשת חשיבה ותכנון מראש, אלא גם התקנת מזגן נייד - יש לשים לב למקום שבו הוא מותקן. אמנם לא תמיד ניתן למנוע, אך יש בהחלט כמה אזורים בבית מהם כדאי להתרחק כשמתקינים את היחידה:
* אזורים מוארים - אם זה אפשרי, נסו למנוע את הצבת המזגן באזור שמקבל הרבה שמש אחר הצהריים. אם החום של השמש נופל ישירות על המזגן, הוא יצטרך לעבוד קשה יותר כדי לשמור על החדר בטמפרטורה הרצויה. עבודה נוספת זו עלולה להוביל, בסופו של דבר, לתוחלת חיים קצרה יותר.
* אזורים לחים - זה גם חכם להתקין ולהשתמש במזגן בחדרים עם רמת לחות נמוכה. הסיבה לכך היא שככל שיש לחות יחסי גבוהה יותר בחדר, ובמיוחד סביב יחידת המיזוג, כך היא תיצור יותר עיבוי. בהתאם לסוג המזגן הנייד שלכם,  עיבוי נוסף זה עלול להגביר את התדירות בה צריך לסחוט ולייבש את המזגן. אם לא תסירו את העיבוי, בסופו של דבר זה יכול להוביל לתקלה ביחידה.

כמות הרווח בין הקירות

אחד היתרונות העיקריים של סוג זה של מזגן, הוא העובדה שהוא נייד, ולא מזגן מיני מרכזי נניח. זה נותן לכם לא מעט גמישות במיקום ההתקנה. עם זאת, עדיין חשוב לשים לב למקום שבו אתם מציבים אותו. לא משנה איפה תחליטו להתקין, חשוב מאוד להשאיר מספיק מקום בין הקירות לבין היחידה עצמה. אם לא תשאירו מספיק מקום, תגבילו את זרימת האוויר. כאשר היחידה שלכם אינה מסוגלת למשוך מספיק אוויר בזמן שהיא בשימוש, הפלט שלה מופחת. כתוצאה מכך, הפלט המופחת הופך את מלאכת הקירור של המזגן לקשה יותר.  

אוורור

לא משנה באיזה סוג של מזגן אתם משתמשים בבית שלכם, האוורור תמיד יהיה אחד הגורמים החשובים ביותר להבטחת פעולה אופטימלית וחיים ארוכים למכשיר. וזה במיוחד נכון כשמדברים על מזגנים ניידים. אוורור תקין יכוון את האוויר החם מהמדחס ומחוץ לחדר. זה יעזור למנוע מהמזגן להתחמם יתר על המידה, וימנע מהטמפרטורה בתוך החדר לעלות. 

ניקיון והחלפת פילטרים

זה כנראה די ברור לכל בעלי הבתים, אבל למי שלא, או לאלו ששוכרים דירה - את הפילטרים במזגן שלכם (כן, בכל זוג של מזגן - גם אם זה מזגן מיני מרכזי או מזגן חלון) צריך לנקות באופן קבוע. זה לא רק חשוב כדי להבטיח פעולה נכונה וקירור, אלא זה גם חיוני לשמירה על איכות האוויר בתוך הבית שלכם. כל כמה זמן צריך להחליף? תלוי בתדירות השימוש במזגן. זה יהיה נבון לבדוק את זה כל 6 עד 8 שבועות, רק כדי לוודא שהוא במצב טוב. אם הבית שלכם מאובק, או אם מישהו במשפחה שלכם נוטה לאלרגיות, ייתכן שתרצו לשקול לנקות או להחליף את המסנן בתדירות גבוהה יותר.

אחסנו אותו כראוי כאשר לא בשימוש

כשאין לכם תוכניות להשתמש במזגן הנייד שלכם, מומלץ לאחסן אותו, כדי לשמור עליו לעונה הבאה. נסו להימנע מאחסון מזגנים ניידים באזורים עם טמפרטורות קיצוניות, כגון המוסך או המרפסת. 

רכישת מזגן
שירות לקוחות